XXIX Niedziela zwykła

22.10.2023 r.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w którym szczególnie otaczamy modlitwą misje i misjonarzy. Składaka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W tygodniu wspominamy w sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów.

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw rano i wieczorem. Uroczystości na cmentarzach w Rdziostowie i Marcinkowicach będą sprawowane o godz. 13.00. Szczegółowy program będzie podany w przyszłą niedzielę.

Od przyszłego roku zmieniony zostanie porządek Mszy św. w niedzielę i święta obowiązkowe. Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 7.00; 9.00; 11.00; i 16.00.

Po chórem znajdują się przygotowane formularze z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Prosimy o wyraźne wpisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a przy rocznych wypominkach napisać godz. Mszy św., przed którą chcemy, aby byli wspominani nasi zmarli. Prosimy uwzględnić nowy porządek Mszy św. Wypominki są również wielką pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących, ponieważ cała wspólnota Kościoła parafialnego modli się o zbawienie tych wypominanych zmarłych.

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia.

• poniedziałek o godz. 17:00 – DSM
  • wtorek i czwartek o 19.00 – całościowe próby chóru,
  • piątek o godz. 19.00 – KSM,
  • sobota: lektorzy – 9:15, aspiranci – 9:45, ministranci – 10:15.

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej młodzież z KSM-u, rozprowadza znicze. Dziękujemy za każde wsparcie okazane naszej młodzieży.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Poprzednia XXVIII Niedziela Zwykła